OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022 r.

„… Jeśli rzeczy idą dobrze, nie trzeba ich zmieniać pod pretekstem, by szły lepiej…” – św. Jan Bosko

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za wykonanie ołtarzy: I. Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym i Kręgom Rodzin Pielgrzymującego Obrazu NMP; II. Państwu Zając przy Ośrodku Wczasowym Janosik; III. Państwu Jabłońskim, Żymańczyk i Pączek przy Ośrodku Wczasowym Lazur oraz IV. Członkom Caritas Parafialnej, Akcji Katolickiej i Różom Różańcowym. Dziękuję pani Agnieszce i Joannie za przygotowanie dzieci do procesji z Najświętszym Sakramentem, rodzicom dzieci, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego, Kukinii i Rusowa oraz gościom z jednostki Ustroń „Centrum”, niosącym chorągwie, Orkiestrze Morka, panu organiście Waldemarowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz panom zbierającym kolektę, a także pracownikom GOSiR z ustronia Morskiego.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o adoracji Najświętszego Sakramentu. Są również inne publikacje – Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz czasopismo Miłujcie się.

3. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Zachęcam do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

5. We wtorek 21 czerwca o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy do wieży kołobrzeskiej bazyliki na Konferencję naukową zatytułowaną „50 lat Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego”, która odbywa się z okazji Jubileuszu 50-lecia naszej diecezji”.

6. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w czwartek, 23 czerwca, w związku z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadającą w tym roku 24 czerwca (piątek), Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.00. Nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W czwartek o godz. 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków. Kancelaria parafialna jest czynna w tym tygodniu w środę po Mszy świętej o godz. 17.00.

8. W piątek 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcimy się Sercu Jezusa i Sercu Maryi i uznając Chrystusa Królem swego serca. Następnie odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odmówiony zostanie również różaniec święty w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków prosząc Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o miłosierdzie Boże i łaski potrzebne do wypełnienia się woli Bożej względem naszej Ojczyzny. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, następnie odmówione zostaną akty poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za Króla swojego serca.

9. Za tydzień, w niedzielę 26 czerwca, liturgię Mszy świętej będzie ubogacała strażacka orkiestra „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców do służenia przy ołtarzu.

14. W zakrystii dokonujemy zapisy na karty wstępu na uroczystości jubileuszowe 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim Amfiteatrze. Zapraszam do zapisów.

15. W najbliższą sobotę – 25 czerwca Msza święta w Sianożętach o godz. 20.15. Od 1 lipca przechodzimy na porządek Mszy świętych w sezonie, rozpiska na tablicach informacyjnych.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.