OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwca 2022 r.

„… Znoś chętnie braki innych, jeżeli chcesz, by inni znosili twoje…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Przeczytamy tam m.in. o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej. Są również inne publikacje – Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz czasopismo Miłujcie się.

2. Dzisiaj liturgię Mszy świętej ubogaca strażacka orkiestra dęta „Morka”, którą możemy wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. W czwartek, w ostatni dzień czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (29 czerwca) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (Msze święte o godz. 9.00 i 17.00), we wtorek o godz. 17.00 Msza w wigilię uroczystości; w piątek (1 lipca) wspomnienie św. Ottona, biskupa.

5. W czwartek o godz. 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. Od piątku (1 lipca) przechodzimy na porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

7. W piątek (1 lipca) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00 do Mszy świętej o godz. 19.00.

8. W sobotę (2 lipca) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Wspólnota Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej jest wspólnotą kontemplacyjną, międzynarodową, która przyjechała do naszej diecezji 6 lat temu. Będą z nami w przyszłą niedzielę, aby z nami się modlić i aby przedstawić swój projekt budowy klasztoru w Koszalinie i prosić o wsparcie.

10. Za tydzień, w sobotę i niedzielę 2/3 lipca, gościć będziemy w Ustroniu Morskim i w naszej parafii Zespół Regionalny „Ziemia Suska”. Zespół prezentuje autentyczny folklor Górali Babiogórskich, kultywuje śpiew, obrzędy i tradycje miejscowe. W godzinach popołudniowych w sobotę zespół wystąpi w Sali widowiskowej GOK-u, natomiast w niedzielę zaśpiewa na Mszy o godz. 10.30, a po Mszy o 17.00 przedstawi bogatszy program.

11. W ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele odbędą się koncerty 16 i 24 lipca oraz 2 sierpnia. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

15. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców do służenia przy ołtarzu.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.