OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lipca 2022 r.

„… Przywiązanie do ziemi często zmniejsza a nawet wygasza pragnienie rzeczy niebieskich…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Wspólnotę Sióstr Maryi Gwiazdy Porannej. To wspólnota kontemplacyjna, międzynarodowa, która przyjechała do naszej diecezji 6 lat temu. Modlą się z nami i przedstawiają swój projekt budowy klasztoru w Koszalinie prosząc również o wsparcie tej inicjatywy.

2. Gościmy również w Ustroniu Morskim i w naszej parafii Zespół Regionalny „Ziemia Suska”. Zespół prezentuje autentyczny folklor Górali Babiogórskich, kultywuje śpiew, obrzędy i tradycje miejscowe. Wystąpił w dniu wczorajszym o godz. 19.00 w Sali widowiskowej GOK-u, natomiast dzisiaj zaśpiewa na Mszy o godz. 10.30, a po Mszy o 17.00 przedstawi bogatszy program.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Przeczytamy tam m.in. temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią. Są również inne publikacje – Mały Gość dla dzieci i młodzieży oraz czasopismo Miłujcie się. Są również kartki – widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

4. W środę (6 lipca) ma swój dzień skupienia Apostolstwo Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

5. W czwartek (7 lipca) o godz. 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszy świętej.

6. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. W ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele odbędą się koncerty 16 i 24 lipca oraz 2 sierpnia. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców do służenia przy ołtarzu.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.