OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lipca 2022 r.

„… Dobry Bóg w specjalny sposób okazuje swoją potęgę w walce i przebaczeniu…” – św. Jan Bosko

1. Serdecznie dziękuję osobom, które pomogły w serdecznym przyjęciu Zespołu Regionalnego „Ziemia Suska”, jak i sióstr ze zgromadzenia Maryi Gwiazdy Porannej.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu – dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik. Są również inne publikacje, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

3. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek o godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszy świętej.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (11 lipca) święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; we wtorek (12 lipca) wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę (13 lipca) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek (15 lipca) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę (16 lipca) wspomnienie NMP z Góry Karmel.

6. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. W Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu od 30 września do 6 października odbywać się będą Warsztaty Pisania Ikon. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. W ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele w letnie wieczory wakacyjne odbędą się koncerty. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Najbliższy koncert w sobotę 16 lipca o godz. 20.00. Na organach zagra Marek Stefański. Będzie również Kapela góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

11. Dzisiaj, po Mszach świętych zbiórka na korony Skrzatuskie. Za tydzień zbiórka do puszek na „chleb św. Antoniego” dla najuboższych.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

14. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalnie przygotowane materiały. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Dawid Zygmunt OBARA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Anna Katarzyna KUCZMERA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Łukasz BUCKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Wioleta Barbara BARTCZAK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.