OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7 sierpnia 2022 r.

„… Najpierw miłość trzeba okazać własnej duszy…” – św. Jan Bosko

1. Trwa 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział ks. Arkadiusz z pątnikami z naszej parafii. Zapewniają o modlitwie w naszej intencji. Towarzyszymy im również naszą modlitwą.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

3. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy po Mszach świętych przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (8 sierpnia) wspomnienie św. Dominika, biskupa; we wtorek (9 sierpnia) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę (10 sierpnia) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek (11 sierpnia) wspomnienie św. Klary, dziewicy.

5. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W czwartek od godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszy świętej.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Z boku kościoła jest zamontowany drugi rząd ławek, a także na chórze zainstalowaliśmy nowe ławki, w których może usiąść ok. 90 osób. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na korony skrzatuskie z okazji 50-lecia powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

9. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i na stronach internetowych.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:
Tomasz OBIDZIŃSKI, cywilnie związany, zamieszkały w Norwegii
i Patrycja Maria TOWALSKA, cywilnie związana, zamieszkała w Norwegii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.