OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2022 r.

„… Nie boję się wcale ludzi, gdy mówię im prawdę, boję się tylko tego, co mógłby uczynić Bóg, gdybym wypowiedział kłamstwo …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. dodatek specjalny – kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Dzisiaj w Skrzatuszu Odpust Diecezjalny i koronacja Piety Skrzatuskiej z okazji 50-lecia istnienia naszej diecezji. W dniu wczorajszym odbyło się w sanktuarium czuwanie młodych. Również dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych – orkiestrze dętej „Morka”, wspólnotom duszpasterskim, ministrantom, za przygotowanie wystroju, a także uroczystej kolacji po Eucharystii.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (20 września) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę (21 września) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w piątek (23 września) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera..

5. W środę o godz. 16.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W czwartek od godziny 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również na spotkanie Kręgu biblijnego.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. W dniach od 5 do 8 października organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Koszt 1 100 zł i 60 Euro. Szczegóły w gablotach i na stronach internetowych. Proszę o zgłaszanie się do końca sierpnia.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. Zapowiedzi przedślubne 2:
Paweł KMIECIK vel KACZMAREK, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Cindy RAMPO LA`BI, panna, zamieszkała w Rantepao, Indonezja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.