OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2022 r.

„… Nie uważaj za przyjaciół tych, którzy cię nadmiernie chwalą …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu – w jaki sposób przygotowywać młodzież do przyjęcia bierzmowania oraz inne ciekawe artykuły. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (27 września) wspomnienie św. Wincentego À Paulo, prezbitera; w środę (28 września) wspomnienie św. Wacława, męczennika; w czwartek (29 września) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek (30 września) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę (1 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. W środę o godz. 16.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek od godziny 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna.

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci zapraszamy szczególnie w piątki i niedziele.

6. W sobotę (1 października) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30.

7. W następną niedzielę, 2 października, zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami przygotowującymi się w tym roku katechetycznym do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.

8. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Obecnie kończymy gruntowne i konieczne prace na dachu „starego kościoła”.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.