OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022 r.

„… Kto wie, że jest kochany kocha. A kto jest kochany otrzyma wszystko …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszy świętej przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie oraz wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

3. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line (link na stronach internetowych).

5. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (17 listopada) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek (18 listopada) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Przyszła Niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata przed pierwszą Niedzielą Adwentu. To święto patronalne Akcji Katolickiej. Po Mszy świętej o godz. 10.30 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi za co możemy otrzymać odpust zupełny.

6. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

7. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Ostatnio zakupiłem trzy puszki na komunikanty oraz zmieniliśmy w zakrystii rozdzielnię główną prądu.

9. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w obchody Dnia Niepodległości – władzom samorządowym, pocztom sztandarowym, Dyrekcji i młodzieży Szkoły Podstawowej w ustroniu Morskim, orkiestrze „Morka”, panu organiście Waldemarowi, Zarządowi GOSiR za przyjęcie grupy harcerzy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom z grup duszpasterskich za ciasta, którymi obdarowały naszych gości.

10. W sobotę (19 listopada) w Ośrodku Charytatywnym Aniołów Stróżów w Kołobrzegu, przy ulicy Aniołów Stróżów 1, o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej odbędzie się spotkanie Kręgów Rodzin przyjmujących obraz Matki Bożej Pielgrzymującej dekanatu kołobrzeskiego. Serdecznie zaprasza siostra Celina – koordynatorka Kręgów.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Zapraszam do zaangażowania w grupach duszpasterskich i modlitewnych naszej parafii: Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Apostolatu Dobrej Śmierci, Kręgu Biblijnego, Rodzin przyjmujących Obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, Diakonii Muzycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów). Czekamy na Was.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.