OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 r.

„… Jeżeli chcecie, by wasze życie było radosne i spokojne, musicie starać się żyć w Łasce Bożej …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Adwent, to czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł; dodatek – jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

3. W ostatni piątek zakończyliśmy odprawianie nabożeństw wypominkowych. Na 1175 rodzin przyjmujących wizytę duszpasterską, wróciło 190 kartek wypominkowych (16,2%). Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane – Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu obchodzimy: W tym tygodniu obchodzimy: w środę (30 listopada) święto św. Andrzeja Apostoła; w sobotę (3 grudnia) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

5. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. W najbliższy czwartek nie będzie kręgu biblijnego.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców. Po Mszy spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Tego dnia odwiedzę również chorych z Najświętszym Sakramentem w godzinach przedpołudniowych.

8. W sobotę (3 grudnia) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Proszę o zgłaszanie się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. W najbliższych dniach rozpoczniemy remont zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Już dzisiaj są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

13. Za tydzień Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, a po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

14. Zapraszam do zaangażowania w grupach duszpasterskich i modlitewnych naszej parafii: Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Apostolatu Dobrej Śmierci, Kręgu Biblijnego, Rodzin przyjmujących Obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, Diakonii Muzycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów). Czekamy na Was.

15. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.