OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022 r.

„… Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili…” – św. Jan Bosko

1. Rozpoczyna się druga część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00, zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne. Nie zmarnujmy tego czasu i postarajmy się wziąć udział w tych pięknych nabożeństwach.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną” i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

3. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Krąg Biblijny, zapraszamy chętnych, którzy chcą zgłębiać treści biblijne.

5. Dzięki ofiarom zbieranym tydzień temu przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły została zebrana kwota równoważna 200 dolarów na czesne na cały rok szkolny dla podopiecznej Koła Margaret z Zambii. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny u członków Caritas przy wyjściu lub w zakrystii.

7. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijnych oraz ozdoby świąteczne.

8. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę (to 3 rodziny).

9. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Kończymy gruntowny remont zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych (są wolne w najbliższym czasie oraz w święta). Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Zapraszam do zaangażowania w grupach duszpasterskich i modlitewnych naszej parafii: Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Apostolatu Dobrej Śmierci, Kręgu Biblijnego, Rodzin przyjmujących Obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, Diakonii Muzycznej i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów). Czekamy na Was.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek w godzinach przedpołudniowych. Przepiękne kartki świąteczne dla chorych przygotowało Szkolne Koło Caritas pod opieką katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej. Bóg zapłać.

16. Spowiedź przedświąteczna w piątek (23 grudnia) od godz. 15.00 w Ustroniu Morskim, a w Rusowie o godz. 18.30.

17. W sobotę (24 grudnia) Msza święta o godz. 9.00., nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży oraz rodzin, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. O 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie (ofiary zbierane podczas kolekty przeznaczone są w 25% na Fundusz Ochrony Życia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.