OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023 r.

„…Bez cierpliwości nie możemy stać się świętymi…” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim artykuł o różnych formach życia konsekrowanego i wiele innych ciekawych artykułów (koszt GN od stycznia – 10 zł) oraz widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek (6 lutego) wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; w piątek (10 lutego) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

4. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

5. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

6. Kończy się w tym tygodniu wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (6 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Lotnicza.

wtorek (7 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Bursztynowa, ul. Chabrowa, ul. Handlowa i ul. Kołobrzeska (w Sianożętach).

środa (8 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Olszyńska i Wichrowe Wzgórze oraz Olszyna.

czwartek (9 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Malechowska.

piątek (10 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Plażowa, ul. Północna, ul. Różana, ul. Wczasowa i ul. Wrzosowa.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

7. Pewnie niektórzy się dziwią, że brakuje części ławek w kościele, a związane jest to z ich renowacją, która mamy zamiar zakończyć do świąt Wielkanocnych. To dość duży koszt, dlatego Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Wszystkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej w całości przeznaczam na pokrycie kosztów renowacji.

8. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

9. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecje i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.