OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci, i wiele innych ciekawych artykułów, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie w Ustroniu Morskim, natomiast w Rusowie do wtorku. Poprowadzi je ks. Tomasz KĘDZIERSKI (wikariusz parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Miastku) dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży naszej szkoły. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Program ramowy znajdziemy w gablotach kościoła oraz na stronach internetowych parafii. Zachęcam do zamówienia intencji. Ofiary składane na tacę od poniedziałku do środy przeznaczone są na potrzeby rekolekcjonisty.
Spowiedź rekolekcyjna w Rusowie we wtorek o godz. 18.30
Spowiedź rekolekcyjna w Ustroniu Morskim we wtorek od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 17.00.
Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy przed południem oraz spowiedź we wtorek.

3. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, natomiast w czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotowują członkowie Akcji Katolickiej naszej parafii.

5. W sobotę o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych. Chorych odwiedzę w Wielkim Tygodniu, dokładny termin podam w następną niedzielę.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

7. W następną Niedzielę Męki Pańskiej poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej (od soboty włącznie). O godz. 17.00 będzie również konkurs palm wykonanych własnoręcznie. W niedzielę Palmową członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać palmy oraz ozdoby świąteczne.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Organizujemy Pielgrzymkę do Włoch w dniach 4 – 12 października b.r., odwiedzimy m.in. Florencję, Asyż, Rzym, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Wenecję i Burano. Koszt to 1.700 pln, 400 € i dodatkowo 180 € za opiekę pilota, bilety wstępu itp. Szczegóły w gablocie i na stronach internetowych parafii.

11. Dzisiaj o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim odbędzie się Koncert Charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony ustrońskiej rodzinie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.