OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.

„… Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. Po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii. Zapraszam również dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00. Możemy przez udział w tym Nabożeństwie uzyskać odpust zupełny.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”, oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Zapraszam również po Mszy świętej na spotkanie robocze członków Akcji Katolickiej.

5. Sakrament bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii 15 czerwca. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi mają spotkanie w najbliższy piątek po Mszy świętej o godzinie 17.00. Spotkanie obowiązkowe.

6. Następna niedziela to niedziela biblijna, pół godziny przed Mszą świętą o godz. 9.00 i 10.30 będą czytane przez członków grup duszpasterskich fragmenty Nowego testamentu z Ewangelii według św. Łukasza.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

10. Zapowiedzi przedślubne 2:
Sławomir GRABOWSKI, cywilnie związany, zamieszkały w Kołobrzegu
i Agnieszka GRABOWSKA z domu PAŁCZYŃSKA, cywilnie związana, zamieszkała w Kołobrzegu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.