OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy 7 maja 2023 r.

„… W trudnościach i w walce nie zapominaj nigdy, że mamy przygotowaną wielką nagrodę w niebie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W poniedziałek, 8 maja o godz. 18.00 w sali konferencyjnej na plebanii, odbędzie się spotkanie organizacyjne osób, które wyjeżdżają w październiku na pielgrzymkę do Włoch.

4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim , którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Uroczystości NMP Królowej Polski – władzom samorządowym, druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym Koła Związku Żołnierzy, Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, orkiestrze dętej Morka, grupom duszpasterskim.

5. Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w tym roku 15 czerwca b.r., którego udzieli biskup Zbigniew Zieliński. Osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi zgłaszają się bezpośrednio u mnie w zakrystii po Mszy świętej w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00 lub w niedzielę.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

8. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać darczyńcom, którzy ufundowali nowe ampułki do wina i wody, a także wszystkim dbającym o piękno naszej świątyni.

10. 14 maja (niedziela) bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.00 zostanie wystawiony przez naszą diakonię muzyczną spektakl muzyczny (w postaci musicalu) „Krzyż – nadziei dobrej znak”. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz wójt gminy Ustronie Morskie pani Bernadeta Borkowska.

11. W dniach od 20 do 24 maja w naszej parafii będziemy gościć kopię Piety Skrzatuskiej. Zachęcam wszystkie grupy duszpasterskie do aktywnego włączenia się w przygotowania tej „wizyty”. W dniach 20 – 23 maja (od soboty do wtorku) nabożeństwa majowe będą odprawione o godz. 20.00.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy 7 maja 2023 r.

  1. Elżbieta Andrzejczak-Plewa pisze:

    Witam,czy są może jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch Gdzie mogę dowiedzieć się więcej na temat tej oferty Elżbieta

Możliwość komentowania została wyłączona.