OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocy 14 maja 2023 r.

„… Być dobrym nie polega na nie popełnieniu jakiegoś błędu, o nie! Być dobrym polega na tym, by mieć wolę poprawienia się …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, biskupa i męczennika.

3. Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w tym roku 15 czerwca b.r., którego udzieli biskup Zbigniew Zieliński. Osoby, które w tym roku mają przyjąć ten sakrament, czyli uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i starsi mają swoją próbę w najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele.

4. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

6. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

7. Dzisiaj, bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.00, zapraszamy na spektakl muzyczny wystawiony przez diakonię muzyczną „Tyle Dobrego” p.t. „Krzyż – nadziei dobrej znak” (czyli ostatnie dni naszego Pana Jezusa Chrystusa we wspomnieniu Jego uczniów). Serdecznie wszystkich zapraszamy. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz wójt gminy Ustronie Morskie pani Bernadeta Borkowska.

8. W najbliższą sobotę (20 maja) o godz. 10.00 i 13.00 dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Towarzyszyć im będziemy w naszej modlitwie. Również od następnej soboty (od godziny 17.00) będziemy gościć w naszej parafii kopię Piety Skrzatuskiej. Zachęcam wszystkie grupy duszpasterskie do aktywnego włączenia się w przygotowania tej „wizyty”. W dniach 20 – 23 maja (od soboty do wtorku) nabożeństwa majowe będą odprawione o godz. 20.00. Dzisiaj witamy ks. Jana NOWAKA, który przygotowuje nas duchowo do tego wydarzenia.

9. W następną niedzielę (21 maja) na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, które obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Również w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zespół katolicki z Białorusi „Ad Dei Gloriam” – Głos prawdziwy z Białorusi, który oprócz animacji w czasie Mszy świętych da koncert w sobotę po Mszy świętej o godz. 17.00 (ok. 18.00) i w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 (ok. 11.30). Zapraszamy serdecznie.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.