OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Niedziela 28 maja 2023 r.

„… Jeżeli chcemy, by świat mówił o nas, stańmy się świętymi…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą Niedzielą Uroczystości Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Pozostał tydzień do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

2. Chciałbym jeszcze raz podziękować osobom, które przyczyniły się do tak pięknego przyjęcia w naszej parafii piety Matki Boskiej Skrzatuskiej.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. Kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa. Jest też artykuł o wystawianym niedawno przez naszą diakonię muzyczną spektaklu muzycznym „Krzyż – nadziei dobrej znak i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 29 maja, święto NMP Matki Kościoła; w środę, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, w czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe zakończone nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.00. Msza święta szkolna w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w piątek w godzinach przedpołudniowych.

7. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w sobotę po Mszy świętej o godz. 17.00.

8. Za tydzień, w niedzielę 4 czerwca, liturgię Mszy świętej będzie ubogacała strażacka orkiestra „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

10. Kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy mają przyjąć go 15 czerwca z rąk biskup Zbigniewa Zielińskiego mają swoją próbę w najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Zapowiedzi przedślubne 1:
Piotr WOJTASIAK, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Izabela KROPIŃSKA, panna, zamieszkała w Szczecinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.