OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 czerwca 2023 r.

„… Nie odkładajcie na jutro dobra, które możecie uczynić dzisiaj, ponieważ jutro może nie będziecie już mieli więcej czasu…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. czy katolicy powinni angażować się w politykę i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. W ubiegły czwartek (15 czerwca) o godz. 17.00 odbyła się w naszej parafii uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzielił biskup ordynariusz naszej diecezji Zbigniew Zieliński. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość, Liturgicznej Służbie ołtarza, szafarzom, diakonii muzycznej „Tyle Dobrego”, organiście Waldkowi, przygotowującym posiłek dla biskupa, kapłanów i gości po mszy świętej oraz dekorację. Rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza – świece ołtarzowe. Na stronie internetowej i Facebooku jest relacja fotograficzna.

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;; w sobotę (24 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (w związku z uroczystością w sobotę będzie dodatkowa Msza święta o godz. 9.00) – o godz. 17.00 Msza z niedzieli – zapraszam.

6. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Za tydzień, w niedzielę, gościć będziemy w parafii Siostry Maryi Gwiazdy Porannej, ze zgromadzenia kontemplacyjnego, które powiedzą parę słów o swojej pracy i będą zbierały po Mszach ofiary na budowę klasztoru w Koszalinie.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Po odnowieniu ławek i klęczników przyszedł czas na odnowienie bocznych drzwi do kościoła.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram. Na YouTube umieściliśmy premierę spektaklu muzycznego „Krzyż – nadziei dobrej znak” wystawionego w maju w naszym kościele przez diakonię muzyczną.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. UWAGA!!! W związku z licznymi prośbami dzisiaj i za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa Msza święta o godz. 19.00 (tzw. Msza ostatniej szansy). Zapraszam serdecznie. Przypominam, że do porządku sezonowego przejdziemy w sobotę 1 lipca.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:
Adrian SZCZEŚNIAK, kawaler, zamieszkały w Kostrzynie nad Odrą
i Dominika Apolonia TOMOŃ, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.