OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 czerwca 2023 r.

„… Pan pomnaża dobro tym, którzy Mu służą…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Maryi Gwiazdy Porannej, ze zgromadzenia kontemplacyjnego, które powiedzą parę słów o swojej pracy i będą zbierały po Mszach ofiary na budowę klasztoru w Koszalinie.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. refleksje o Bogu Ojcu i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek (29 czerwca) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (w związku z uroczystością w czwartek będzie dodatkowa Msza święta o godz. 9.00), a dzień wcześniej Msza z Wigilii uroczystości, w sobotę (1 lipca) wspomnienie św. Ottona, biskupa.

5. Do piątku włącznie Msze święte dodatkowe o godz. 9.30. Zapraszamy.

6. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

7. W sobotę (1 lipca) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Po odnowieniu ławek i klęczników przyszedł czas na odnowienie bocznych drzwi do kościoła.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram. Na YouTube umieściliśmy premierę spektaklu muzycznego „Krzyż – nadziei dobrej znak” wystawionego w maju w naszym kościele przez diakonię muzyczną.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii misjonarza z Czadu, kapucyna ojca Pawła Kubiaka, który opowie nam o pracy na misjach. Będzie można również nabyć jego książki o tematyce misyjnej.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości, w tym kapłanów. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. UWAGA!!! W związku z licznymi prośbami dzisiaj będzie dodatkowa Msza święta o godz. 12.00 i 19.00 (tzw. Msza ostatniej szansy). Zapraszam serdecznie. Od soboty (1 lipca) przechodzimy na porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.