OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lipca 2023 r.

„… To Bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Marcina Wolanina, proboszcza par. pw. św. Michała Archanioła w Podczelu oraz diakona Mateusza Krahla; po mszach świętych będą kwestować na budowę nowego kościoła.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (11 lipca) święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; w środę (12 lipca) wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek (13 lipca) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę (15 lipca) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

6. Za tydzień w niedzielę (16 lipca) będziemy gościli w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy po Mszach świętych przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu.

11. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

12. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

14. W ramach 57 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele w letnie wieczory wakacyjne odbędą się koncerty. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz Sołectwo Ustronie Morskie i indywidualni darczyńcy. 11 lipca (we wtorek) po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się pierwszy z trzech koncertów: na organach zagra Bogdan Narloch, na trąbce Roman Gryń oraz kwintet dęty blaszany „Summer Brass”. Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku. Program koncertów jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości, w tym kapłanów. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.