OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lipca 2023 r.

„… Nie szukaj sposobów, by rozgrzeszyć się ze swoich braków. Szukaj raczej sposobu jak się ich pozbyć …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy diakona Mateusza KRAHLA z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który podczas Eucharystii dzieli się świadectwem , a po Mszach świętych przeprowadzi kwestę na rzecz utrzymania Seminarium.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. reportaż z podróży na Ukrainę kardynała Konrada Krajewskiego, a także refleksja nad przyczynami i konsekwencjami niedawnych zamieszek we Francji, i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę (22 lipca) święto św. Marii Magdaleny.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

6. Za tydzień w niedzielę (23 lipca) kolekta jest przeznaczona na kształcenie w diecezji i KUL, a po mszach świętych odbędzie się zbiórka na chleb św. Antoniego, na cele Caritas parafialnej.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu.

11. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

12. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

14. W ramach 57 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele w letnie wieczory wakacyjne odbędą się koncerty. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz Sołectwo Ustronie Morskie i indywidualni darczyńcy. 17 lipca (w poniedziałek) po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się drugi z trzech koncertów: na organach zagra Urszula Grahm (ze Szwecji), na altówce Filip Wroniszewski i Maciej Śmietański oraz orkiestra Filharmonii Koszalińskiej. Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku. Program koncertów jest wywieszony w kruchcie kościoła, w gablocie i na stronie internetowej. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości, w tym kapłanów. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.