OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2023 r.

„… Niech Bóg kosztuje nas ile chce, nigdy nie jest za drogi …” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, życzymy im zdrowia i wielu łask Bożych. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest w całości na kształcenie w diecezji i KUL, a po mszach świętych odbędzie się zbiórka na chleb św. Antoniego, na cele Caritas parafialnej.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (24 lipca) wspomnienie św. Kingi, dziewicy, we wtorek (25 lipca) święto św. Jakuba, Apostoła; z racji wspomnienia w tym dniu św. Krzysztofa modlić się będziemy za naszego biskupa pomocniczego – Krzysztofa Zadarki. Św. Krzysztof to patron kierowców – w tym dniu będzie możliwość poświęcenia pojazdów po Mszach świętych o godz. 9.00 i 19.00; w środę (26 lipca) wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę (29 lipca) wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza..

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

6. W najbliższy piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem.

7. W niedzielę, za tydzień (30 lipca) gościć będziemy siostry ze zgromadzenia św. Katarzyny, z miejscowości Siemki koło Kętrzyna, które prowadzą dom dla dziewcząt uzależnionych, pomagając im wyjść z nałogu. Po Mszach będą kwestować na ich działalność.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Kolekta w dni powszednie podczas Mszy świętych wieczornych są przeznaczone na funkcjonowanie parafii.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu.

12. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

13. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

14. 1 sierpnia wyrusza ze Skrzatusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dotrze 13 sierpnia. Pamiętajmy o pielgrzymujących w naszej modlitwie. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

15. W ramach 57 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele w letnie wieczory wakacyjne odbędą się koncerty. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz Sołectwo Ustronie Morskie i indywidualni darczyńcy. 1 sierpnia (we wtorek) po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się trzeci z trzech koncertów: na organach zagra Hanna Zalewska i Witold Zalewski, wystąpi również męski zespół wokalny „St. Seraphim of Sarov” (Serbia). Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku. Program koncertów jest wywieszony w kruchcie kościoła, w gablocie i na stronie internetowej. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości, w tym kapłanów. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.