OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipca 2023 r.

„… Kochaj twoje zadania, jeśli chcesz je dobrze spełniać …” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym gościmy siostry ze zgromadzenia św. Katarzyny, z miejscowości Siemki koło Kętrzyna, które prowadzą dom dla dziewcząt uzależnionych, pomagając im wyjść z nałogu. Po Mszach kwestują na swoją działalność.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (31 lipca) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, we wtorek (1 sierpnia) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek (4 sierpnia) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. W następną niedzielę (6 sierpnia) obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z Nowenną o godz. 18.30, różaniec będzie rozpoczęty po Nowennie, a dokończony po Mszy świętej.

5. W pierwszy czwartek miesiąca (3 sierpnia) o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

6. W pierwszy piątek miesiąca (4 sierpnia) spowiedź święta od godz. 16.30 do Mszy świętej o godz. 19.00.

7. W sobotę (5 sierpnia) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W niedzielę (6 sierpnia) po mszach świętych odbędzie się zbiórka na chleb św. Antoniego, na cele Caritas parafialnej.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Kolekta w dni powszednie podczas Mszy świętych wieczornych są przeznaczone na funkcjonowanie parafii.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

13. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

14. 1 sierpnia wyrusza ze Skrzatusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dotrze 13 sierpnia. Pamiętajmy o pielgrzymujących w naszej modlitwie. Można zapisać się do Złotej Grupy, Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać. Msze święte , wieczorne apele i zajawki z trasy pielgrzymkowej będzie można śledzić na stronach Dobrych Mediów oraz YouTube. Linki znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

15. W ramach 57 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele 1 sierpnia (we wtorek) po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się trzeci z trzech koncertów. Na organach zagra Hanna Zalewska i Witold Zalewski, wystąpi również męski zespół wokalny „St. Seraphim of Sarov” (Serbia). Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz Sołectwo Ustronie Morskie i indywidualni darczyńcy. Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku. Program koncertów jest wywieszony w kruchcie kościoła, w gablocie i na stronie internetowej. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości, w tym kapłanów. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.