OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 września 2023 r.

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Dzisiaj tygodnik w objętości 100 stron na jubileusz stulecia i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł. A także płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Sanktuarium w Skrzatuszu. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (13 września) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek (14 września) święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek (15 września) wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej; w sobotę(16 września) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to dla naszej parafii uroczystość i odpust, zapraszam na godz. 17.oo na Mszę świętą odpustową. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W związku z Odpustem w naszej parafii kancelaria parafialna czynna będzie w środę po Mszy świętej o godz. 17.oo.

6. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

7. 16 i 17 września (sobota i niedziela) odbędą się diecezjalne uroczystości odpustowe w Skrzatuszu: w sobotę czuwanie młodzieży, a w niedzielę dla wszystkich chętnych. Z naszej parafii wyrusza diakonia muzyczna z przedstawicielami naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcam do udziału – plan jest wywieszony w gablocie. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Odpust do Skrzatusza. Zapisy do dzisiaj.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

11. UWAGA!!! Porządek Mszy świętych w tygodniu o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, a w Rusowie o godz. 12.00. Dokładna rozpiska w gablotach, na tablicach informacyjnych oraz na stronach internetowych.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.