OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 września 2023 r.

„… Uczcie się powściągliwości; to jest sposób, by mieć wielu przyjaciół, a żadnego wroga…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj w Skrzatuszu diecezjalny Odpust, który został zainicjowany wczoraj czuwaniem młodzieży. Naszą parafię reprezentuje proboszcz – ks. Arkadiusz wraz z delegacją młodzieży i dorosłych i serdecznie nas pozdrawia.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych – orkiestrze dętej „Morka”, wspólnotom duszpasterskim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, przygotowanie wystroju, za przygotowanie podziękowań przez członków Akcji Katolickiej, a także za przygotowanie uroczystej kolacji po Eucharystii.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: wywiad z kardynałem Grzegorzem Rysiem i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł. A także płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (18 września) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w środę (20 września) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; w czwartek (21 września) święto św. Mateusza, Ewangelisty; w sobotę (23 września) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W czwartek od godziny 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

11. UWAGA!!! Porządek Mszy świętych w tygodniu o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, a w Rusowie o godz. 12.00. Dokładna rozpiska w gablotach, na tablicach informacyjnych oraz na stronach internetowych.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.