OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października 2023 r.

„… Kochajcie, oddawajcie hołd, służcie Maryi. Zadbajcie, by była znana, kochana i czczona przez innych. Kto tak czyni nie tylko nie utraci Jedynego Syna, który czcił swą Matkę, ale może mieć nadzieję wielkiej nagrody…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w piątki i niedziele. Dzisiaj również nasza Caritas parafialna organizuje po Mszach świętych zbiórkę na rzecz chorej Leny Mazurek. Lenka ma 5 października wyznaczoną operację w Dallas (tylko tam może się odbyć). Prosimy w imieniu jej mamy o pomoc.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: tekst o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

3. W nocy, z wtorku na środę, z naszej parafii wyrusza pielgrzymka do Włoch, polecamy uczestników opiece Aniołów Stróżów i Matki Bożej, a pielgrzymi podczas Mszy każdego dnia będą polecać wspólnotę parafialną. W związku z wyjazdem na pielgrzymkę do Włoch, chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem w poniedziałek.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (2 października) wspomnienie świętych Archaniołów Stróżów; w środę (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek (5 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę (7 października) wspomnienie NMP Różańcowej. W najbliższą niedzielę (8 października) Msza święta odpustowa w Rusowie.

5. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci, który poprowadzi nabożeństwo różańcowe.

6. W pierwszy czwartek miesiąca (5 października) o godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

7. W pierwszy piątek miesiąca (6 października) spowiedź święta od godz. 15.00 do Mszy świętej o godz. 17.00.

8. W pierwszą sobotę (7 października) o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, nabożeństwo różańcowe poprowadzą Róże Różańcowe.

9. W najbliższą niedzielę (8 października) o godz. 17.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.

10. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

14. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

15. Nasza diecezja, a w jej ramach i nasza parafia pragnie włączyć się w zbiórkę elektrośmieci, by wesprzeć działalność misyjną biskupa Krzysztofa Białasika w Boliwii przy współpracy Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firmy Green Office Ecologic, która zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Co zbieramy? sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery.
Sprzęt można zostawić w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK przy ul. Kołobrzeskiej – 5 października (czwartek) do 6 października (piątek) do godz. 13.00.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października 2023 r.

  1. Robert Dzięcioł pisze:

    Bazylika Konkatedralna zaprasza mieszkańców i gości Kołobrzegu na Mszę Świętą o godz. 13.00, a po Mszy na Koncert Finałowy Kołobrzeskich Warsztatów Chóralnych, które obecnie odbywają się w Kołobrzegu. Podczas koncertu wystąpi pięć połączonych chórów z Żagania, Gryfina oraz Kołobrzegu pod batutą Pani Profesor Iwony Wiśniewskiej-Salamon ze Szczecina.

Możliwość komentowania została wyłączona.