OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 października 2023 r.

„… Najświętsza Dziewica pomoże nam wkroczyć na drogę do nieba…” – św. Jan Bosko

1. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w piątki i niedziele.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych. Dzisiaj również o godz. 12.00 Msza święta odpustowa w Rusowie.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

4. We wtorek wyruszyła z księdzem Proboszczem i ks. Andrzejem pielgrzymka do Włoch. Polecamy uczestników opiece Aniołów Stróżów i Matki Bożej. Pielgrzymi podczas Mszy każdego dnia polecają wspólnotę parafialną Opatrzności Bożej.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

6. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

7. Za tydzień obchodzić będziemy 23. Dzień Papieski pod hasłem – „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej okazji zostanie przeprowadzona tradycyjnie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia”.

8. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Dziękuję za ofiary przy tej okazji składane.

12. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.