OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 października 2023 r.

„… Najpierw miłość trzeba okazać własnej duszy…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy 23. Dzień Papieski pod hasłem – „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej okazji przeprowadzana jest tradycyjnie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Tysiąclecia” przed naszym kościołem przez członków naszych grup duszpasterskich. Dzisiejsza niedziela łączy w sobie Dzień Papieski oraz Dzień Dziecka Utraconego. W dniach od 17 do 19 listopada br. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym naszej diecezji w Koszalinie odbywają się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Zapraszamy do udziału oraz prosimy o przekazanie tej informacji rodzicom, którzy poszukują pomocy duchowej po stracie swojego dziecka. Szczegóły u Księdza Proboszcza.

2. W dniu jutrzejszym przypada 16. rocznica śmierci kardynała nominata Ignacego Jeża. O godz. 19.00 w bazylice kołobrzeskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko.

3. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: teksty nawiązujące do 45. Rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

4. Dziękuję naszym parafianom za włączenie się w zbiórkę elektrośmieci, co przyczyniło się do wsparcia działalności misyjnej biskupa Krzysztofa Białasika w Boliwii przy współpracy Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firmy Green Office Ecologic.

5. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w piątki i niedziele.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (16 października) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek (17 października) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę (18 października) święto św. Łukasza, Ewangelisty; w piątek (20 października) wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. W następną niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną, a ofiary składane na tacę w całości przekazane będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

7. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Dziękuję za ofiary przy tej okazji składane.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.