OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 października 2023 r.

„… Pan Bóg potrafi bardzo obficie wynagrodzić poświęcenia, które się czyni, by być posłusznym Jego Świętej Woli…” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę w całości przekazane będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: pierwszy z czteroodcinkowego cyklu analizującego wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii – na początek Ewangelia według św. Marka i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

3. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w piątki i niedziele.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (25 października) uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie; w sobotę (28 października) święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

6. 1 listopada (środa) w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawione w następującym porządku – o godz. 9.oo, 10.3o i na cmentarzu komunalnym o godz. 14.oo, a po niej procesja. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.oo. W Rusowie Msza święta o godz. 12.oo, a po niej procesja na cmentarzu. W Dzień Zaduszny, 2 listopada (w czwartek), Msze święte odprawione zostaną o godz. 9.oo i 17.oo w Ustroniu Morskim. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli), od czwartku (2 listopada), o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w każdą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line. Dziękuję za ofiary przy tej okazji składane.

10. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.