OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 października 2023 r.

„… Pan Bóg chce, abyśmy wszyscy byli świętymi:…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie oraz co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka i dlaczego warto ją czytać, i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

2. Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 16.30 do wtorku włącznie. We wtorek również będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi od godziny 15.30. Tego dnia zapraszamy do katedry w Koszalinie o godz. 19.00 na Noc Świętych, który będzie animowała Diakonia Muzyczna Tyle Dobrego (również nasza diakonia).

3. 1 listopada (środa) w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawione w następującym porządku – o godz. 9.oo, 10.3o i na cmentarzu komunalnym o godz. 14.oo, a po niej procesja. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.oo. W Rusowie Msza święta o godz. 12.oo, a po niej procesja na cmentarzu. W Dzień Zaduszny, 2 listopada (w czwartek), Msze święte odprawione zostaną o godz. 9.oo i 17.oo w Ustroniu Morskim. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli), od czwartku (2 listopada), o godz. 16.3o. Odpust zupełny możemy uzyskać od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Apostolstwo Dobrej Śmierci odmówi różaniec przed Mszą Świętą o godz. 10.30 (czyli o 10.00).

4. W tym tygodniu obchodzimy również: w sobotę (4 listopada) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

5. W czwartek od godziny 14.00 Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego. Msze święte w tym dniu, Dzień Zaduszny, będą odprawione o godz. 9.00 i 17.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca (3 listopada) spowiedź święta od godz. 15.3o do Mszy świętej. W godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W sobotę (4 listopada) zmiana tajemnic różańcowych w związku z nabożeństwem wypominkowym po Mszy świętej o godz. 17.oo.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line. Dziękuję za ofiary przy tej okazji składane.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.