OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023 r.

„… Czas, w którym pracujemy na szkodę duszy, jest czasem bezpowrotnie straconym:…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych, jest również artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

2. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać. Odpust zupełny możemy uzyskać od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (9 listopada) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek (10 listopada) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; sobotę (11 listopada) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

4. W sobotę 11 listopada w 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy o godz. 10.30 do naszej świątyni na uroczystą Mszę świętą za Ojczyznę. Natomiast w bazylice kołobrzeskiej o godz. 10.00 Mszy świętej w intencji Ojczyzny przewodniczył będzie biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński, po Mszy św. przejście ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na zgromadzenie patriotyczne połączone z ceremoniałem wojskowym.

5. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszy świętej przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Obecnie wstawimy nowe drzwi z witryną w kruchcie naszej świątyni.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line. Dziękuję za ofiary przy tej okazji składane.

10. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

12. Proszę o zgłaszanie się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.