OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2023 r.

„… Bądźcie życzliwi wobec innych, kochajcie ich, pomagajcie im i traktujcie jak braci.…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła i wiele innych ciekawych artkułów. W zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła, są do nabycia magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł, a także kalendarze diecezjalne.

2. W dniu wczorajszym, 18 listopada, kilkunastu członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej wzięło udział w spotkaniu formacyjnym w Koszalinie.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (20 listopada) wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek (21 listopada) wspomnienie Ofiarowania NMP; w środę (22 listopada) wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej; w piątek (24 listopada) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i towarzyszy.

4. We wtorek po mszy świętej o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie członków Caritas Parafialnej.

5. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W następną niedzielę ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To również święto patronalne Akcji Katolickiej, której życzymy wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Obecnie wstawiliśmy nowe drzwi z witryną w kruchcie naszej świątyni. Teraz przygotowujemy się do wstawienia drzwi bocznych. W najbliższym czasie będzie postawiony nowy krzyż misyjny. Włączyliśmy również ogrzewanie w naszej świątyni. Jeśli są osoby lub rodziny, które chciałyby wspomóc parafię w dofinansowaniu opłat za zużycie gazu, to będę ogromnie wdzięczny.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

12. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 1:
Zbigniew TREMBOWIECKI, wdowiec, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata BARABASZ, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.