OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023 r.

„… Nie boję się wcale ludzi, gdy mówię im prawdę, boję się tylko tego, co mógłby uczynić Bóg, gdybym wypowiedział kłamstwo…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej. Życzymy tak aktywnej grupie jak najwięcej sił w ich działalności na rzecz naszej parafii i diecezji oraz wszelkich łask w życiu rodzinnym.

2. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele Powszechnym. To czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszam na Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

3. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia; kalendarz na 2024 rok i wiele innych ciekawych artykułów. W zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła, są do nabycia magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł, a także kalendarze diecezjalne.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (30 listopada) święto świętego Andrzeja, Apostoła.

5. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź przed Mszą świętą. W tym dniu Msza szkolna o godz. 17.oo, na którą zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów i rodziców. Po Mszy spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Tego dnia odwiedzę również chorych z Najświętszym Sakramentem w godzinach przedpołudniowych.

7. W sobotę (2 grudnia) o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych do czwartku włącznie o godz. 16.3o.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Obecnie wstawiliśmy nowe drzwi z witryną w kruchcie naszej świątyni oraz drzwi boczne. W najbliższym czasie będzie postawiony nowy krzyż misyjny. Przypominamy, że nasza świątynia jest ogrzewana. Jeśli są osoby, rodziny lub wspólnoty, które chciałyby wspomóc parafię w dofinansowaniu opłat za zużycie gazu, to będę ogromnie wdzięczny.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

13. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

14. Już od dzisiaj są do nabycia u członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Małe świece są w cenie 10 zł, a duże 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii, a ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na bieżące potrzeby parafii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

16. Zapowiedzi przedślubne 2:
Zbigniew TREMBOWIECKI, wdowiec, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata BARABASZ, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.