OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023 r.

„… Obojętność jest dobra we wszystkim, co nie dotyczy Woli Bożej …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, a po Mszach świętych członkowie Akcji katolickiej przeprowadzają zbiórkę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz kalendarze parafialne i diecezjalne na rok 2024.

3. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w czwartek (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Gaudete (Radości). Jest to jedna z dwóch niedziel w roku, kiedy kapłani mogą sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

7. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Tego dnia zapraszam również na spotkanie kręgu biblijnego.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

9. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. W najbliższym czasie będzie postawiony nowy krzyż misyjny. Przypominamy, że nasza świątynia jest ogrzewana. Jeśli są osoby, rodziny lub wspólnoty, które chciałyby wspomóc parafię w dofinansowaniu opłat za zużycie gazu, to będę ogromnie wdzięczny.

11. U członków Caritas parafialnej w kruchcie kościoła są do nabycia duże i małe świece (20,00 zł i 10,00 zł) – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny (ofiary są przeznaczone na bieżące dzieła parafii).

12. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia planujemy 22 grudnia (piątek) od godz. 15.00 w kościele w Ustroniu Morskim, natomiast w Rusowie 17 grudnia (niedziela) o godz. 12.00.

13. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii. Czekamy na Was.

14. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.