OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023 r.

„… Nasze życie jest w rękach Pana, który jest Dobrym Ojcem. On wie do kiedy ma nas zachować …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Gaudete (Radości). Jest to jedna z dwóch niedziel w roku, kiedy kapłani mogą sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. dodatek specjalny zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego z krótkimi medytacjami i modlitwami oraz wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz kalendarze parafialne i diecezjalne na rok 2024.

3. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny.

4. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne.

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu.

6. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem w piątek (22 grudnia) przed południem. Przepiękne kartki świąteczne dla chorych przygotowało Szkolne Koło Caritas pod opieką katechetki Elżbiety Kamińskiej. Bóg zapłać.

7. W niedzielę (24 grudnia) Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 9.00., 10.30 i 17.oo. Wigilia Bożego Narodzenia jest Mszą z Uroczystości. Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży oraz rodzin, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. O 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie (ofiary zbierany podczas kolekty przeznaczone są w 25% na Fundusz Ochrony Życia. 25 grudnia (pierwszy dzień świąt) i 26 grudnia (drugi dzień świąt) Msze święte jak w każdą niedzielę.

8. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Tego dnia zapraszam również na spotkanie kręgu biblijnego.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. W ostatnich dniach ustawiliśmy nowy krzyż misyjny. Przypominamy, że nasza świątynia jest ogrzewana. Jeśli są osoby, rodziny lub wspólnoty, które chciałyby wspomóc parafię w dofinansowaniu opłat za zużycie gazu, to będę ogromnie wdzięczny.

11. U członków Caritas parafialnej w kruchcie kościoła są do nabycia ostatnie duże i małe świece (20,00 zł i 10,00 zł) – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny (ofiary są przeznaczone na bieżące dzieła parafii).Członkowie Caritas mają też puszkę, do której można składać ofiary dla Domu Dziecka w Darłowie na suszarkę do ubrań, dołączając się w ten sposób do inicjatywy sołectwa w Ustroniu Morskim.

12. Uwaga!!! Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia planujemy 22 grudnia (piątek) od godz. 15.00 w kościele w Ustroniu Morskim, natomiast w Rusowie 17 grudnia (niedziela) o godz. 12.00. W piątek o godz. 20.00 w konkatedrze kołobrzeskiej odbędzie się kolejne adwentowe czuwanie, które animuje muzycznie nasza diakonia „Tyle Dobrego”. Zapraszamy.

13. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii. Czekamy na Was.

14. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje adwentowe w Okonku i bardzo serdecznie prosi o wsparcie modlitewne pamiętając o drogich parafianach i gościach przebywających na terenie parafii w swojej modlitwie.

15. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.