OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 14 stycznia 2024 r.

„…Staraj się, by ci, o których mówisz stawali się twoimi przyjaciółmi…” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim o przyszłości Funduszu Kościelnego i niepokojącej zapowiedzi siłowego przejmowania akt kościelnych. Są również kalendarze parafialne na rok 2024.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (17 stycznia) wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek (19 stycznia) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Następna niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Zachęcam do szczególnego wyeksponowania Pisma Świętego w naszych domach.

3. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W związku z trwającą wizytą duszpasterską, proszę w ważnych oraz losowych sprawach o kontakt telefoniczny.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Również za ofiary składane do skarbony – Anioła przy szopce betlejemskiej.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (15 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Osiedlowa 4A, B, C, 6A, B, C; 10 i 10 C i 14.

wtorek (16 stycznia) od godz. 15.00 – Malechowo, ul. Polna i ul. Radosna.

środa (17 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Poranna, ul. Słoneczna i ul. Krótka.

czwartek (18 stycznia) od godz. 15.00 – Grąbnica, ul. Leśna i ul. Dębowa.

piątek (19 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Kołobrzeska i ul. Widokowa.

sobota (20 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Koszalińska.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

9. Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim o godz. 18.30 odbędzie się Koncert Noworoczny.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Dziękuję parafianom i grupom duszpasterskim za życzenia imieninowe, za Msze święte w mojej intencji. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.