OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 r.

„… Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej zwraca się z gorącą prośbą o przeprowadzenie w parafiach zbiórek finansowych na odbudowę Domu Pomocy Społecznej w Przytocku po pożarze. Szacowana kwota odbudowy zniszczeń to 1 milion złotych. Każda wpłata przyczyni się do przywrócenia bezpiecznego schronienia, dla tych którzy utracili dom w tragicznym pożarze. Dziękujemy za Waszą życzliwość i solidarność z mieszkańcami DPS w Przytocku w tych trudnych chwilach. Po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Zapraszam również dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00. Możemy przez udział w tym Nabożeństwie uzyskać odpust zupełny.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: mało znane fakty dotyczące powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.

3. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to również Dzień Świętości Życia.

4. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nowennę do matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Również po Mszy świętej zapraszam na Krąg Biblijny.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim osobom i grupom duszpasterskim pomagającym przygotować Triduum Paschalne.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim pomagającym przygotować Triduum Paschalne.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

11. Zapowiedzi przedślubne 2:
Marcin BAŃCEROWSKI, kawaler, zamieszkały w Wiązownej
i Beata IWAŃCZYK, panna, zameldowana w Ustroniu Morskim, a zamieszkała w Wiązownej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.