OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy 28 kwietnia 2024 r.

„… Pokora, posłuszeństwo i czystość uczynią was zawsze miłymi Maryi …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii oraz wiele innych ciekawych artykułów.

2. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek (29 kwietnia) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w czwartek (2 maja) wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek (3 maja) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; w sobotę (4 maja) wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona Straży Pożarnej.

3. Od środy (1 maja) rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych, codziennie o godz. 16.30.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem majowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

5. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe zakończone nabożeństwem majowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. W piątek (3 maja) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej z udziałem samorządowców i pocztów sztandarowych oraz orkiestry strażackiej Morka. Rozpoczniemy uroczystą procesją spod masztów z flagami. Podczas uroczystej Eucharystii nastąpi odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego. Odprawiona zostanie dodatkowa Msza święta o godz. 12.00 aż do ostatniej niedzieli sierpnia.

7. W związku z tym, że w pierwszy piątek miesiąca wypada w uroczystość NMP Królowej Polski, chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w pierwszy czwartek miesiąca w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź pierwszopiątkowa 3 maja przed każdą Mszą świętą.

8. W związku z nabożeństwem majowym, zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 17.00

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

12. Od niedzieli 5 maja zapraszamy na Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, tzw. trydencką. Będzie ona sprawowana w kościele rektoralnym Niepokalanego Poczęcia NMP, przy Domu Księży Emerytów, w każdą niedzielę o godz. 15.00.

13. Bardzo serdecznie dziękuję za przedstawienie „Oczami św. Jana Pawła II”, które przygotowała w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10.00. w naszym kościele grupa artystyczna „Złota Rybka” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim pod przewodnictwem pana Jana Sokolnickiego.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Zapowiedzi przedślubne 1:
Mateusz Krzysztof ZDOLIŃSKI, kawaler, zamieszkały w Kołobrzegu
i Gabriela Katarzyna KRUSZYŃSKA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Joachim Zenon CZERNIAK, kawaler, zamieszkały w Warszawie
i Dominika Anna SUPIŃSKA, panna, pochodząca z Ustronia Morskiego, a zamieszkała w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.