OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024 r.

„… Tylko rzeczy dobre są prawdziwym bogactwem, które przygotowuje nam miejsce w niebie…” – św. Jan Bosko

1. Pragnę serdecznie podziękować za pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała, za wykonanie ołtarzy: I. Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym i Kręgom Rodzin Pielgrzymującego Obrazu NMP; II. Państwu Zając przy Ośrodku Wczasowym Janosik; III. Państwu Jabłońskim, Żymańczyk, Kurczak i Pączek przy Ośrodku Wczasowym Lazur oraz IV. Członkom Caritas Parafialnej. Dziękuję serdecznie druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustroń Polana i naszej gminy. Dziękuję strażackiej orkiestrze dętej ze Stronia Śląskiego oraz orkiestrze Morka, panu organiście Waldemarowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Policji, wspólnotom duszpasterskim naszej parafii, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, ich rodzicom oraz pani katechetce Elżbiecie, a także panom zbierającym kolektę.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych oraz inne ciekawe artykuły.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są każdego dnia o godz. 16.30. Do czwartku włącznie po nabożeństwie odbywać się będzie procesja wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała. Zapraszam rodziców z dziećmi, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (3 czerwca) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; w środę (5 czerwca) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w piątek (7 czerwca) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę (8 czerwca) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe zakończone nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem. Spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00.

8. Za tydzień, w niedzielę (9 czerwca), liturgię Mszy świętej ubogacać będzie strażacka orkiestra dęta „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

9. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, który będzie miał miejsce w naszej parafii 13 czerwca jutro (w poniedziałek) po Mszy świętej o godz. 17.00.

10. Przypominam, że w niedzielę jest dodatkowa Msza święta o godz. 12.00.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

14. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

15. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach zaznaczając w tytule cel ofiary.

16. 15 i 22 czerwca (sobota), bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.00, zapraszamy na spektakl muzyczny wystawiony przez diakonię muzyczną „Tyle Dobrego” pt. „Krzyż – nadziei dobrej znak”. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz wójt gminy Ustronie Morskie pan Grzegorz Czachorowski. Musical będzie wystawiony jeszcze przed wakacjami w Kołobrzegu i Koszalinie.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.