OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 czerwca 2024 r.

„… Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o kulturze, która stawia znak zapytania nad rodziną i Marszach dla Życia i Rodziny, które pokazują jej głęboki sens i piękno oraz inne ciekawe artykuły.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są każdego dnia o godz. 16.30. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (17 czerwca) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek (21 czerwca) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

4. W ostatni czwartek (13 czerwca) w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzielił biskup senior Edward Dajczak. Bardzo dziękuję diakonii muzycznej, Liturgicznej Służbie Ołtarza i parafianom, którzy pomogli przygotować tę uroczystość oraz spotkanie dla biskupa i gości przy stole.

5. Przypominam, że w niedzielę jest dodatkowa Msza święta o godz. 12.00. Za tydzień będzie również dodatkowa Msza święta o godz. 19.00. A od 24 czerwca wchodzimy w porządek sezonowy, czyli w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00. W Sianożętach rozpoczniemy odprawianie Mszy przy kapliczce 29 czerwca (sobota) o godz. 20.15.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook. Jest również możliwość oglądania transmisji Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

8. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii, szczególnie w Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych). Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

9. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach zaznaczając w tytule cel ofiary.

10. Dzisiaj po Mszach świętych zapowiadana zbiórka do puszek na KUL i Kształcenie w diecezji. Witamy też w naszej wspólnocie panią Katarzynę MAGIERSKĄ BIAŁEK, która zaprezentuje swoją książkę „Sekret radości”.

11. Za tydzień w niedzielę zbiórka na chleb św. Antoniego na cele Caritas naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

12. Wczoraj wystawiony został spektakl muzyczny przygotowany przez diakonię muzyczną naszej parafii „Tyle dobrego” z udziałem naszych przyjaciół ze Złocieńca „Krzyż – nadziei dobrej znak”. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz wójt gminy Ustronie Morskie pan Grzegorz Czachorowski. Musical będzie wystawiony jeszcze przed wakacjami w Kołobrzegu i Koszalinie. Powtórzymy też musical w naszej parafii w najbliższą sobotę (22 czerwca). Musical zostanie również wystawiony w niedzielę (16 czerwca) o godz. 19.45 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu oraz 23 czerwca (niedziela) o godz. 19.45 w katedrze koszalińskiej.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 1:
Pascal OPACZEK, związany cywilnie, zamieszkały w Neustadt
i Katarzyna MOTZAN, związana cywilnie, zamieszkała w Neustadt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.