OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2024 r.

„… Bądźcie roztropni, ale nie zapominajmy, że nasza roztropność musi zawsze polegać na ocaleniu wiary, sumienia i naszej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. próbę odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa oraz inne ciekawe artykuły.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, słowo w czasie Eucharystii wygłosi ks. Wojciech PETTKE, salezjanin, który po Mszach świętych będzie zbierał ofiary do puszki na dzieło prowadzone przez salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim, w którego skład wchodzą: dom dziecka (14 dzieci), świetlica terapeutyczna dla dzieci z rodzin niewydolnych (40 dzieci i młodzieży) i oratorium.

3. Zapraszam dzisiaj na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (1 lipca) wspomnienie św. Ottona, biskupa; w środę (3 lipca) święto św. Tomasza, Apostoła; w sobotę (6 lipca) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z Nowenną o godz. 18.30, różaniec będzie rozpoczęty po Nowennie, a dokończony po Mszy świętej.

6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

7. W piątek (5 lipca) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 16.30 do Mszy świętej o godz. 19.00.

8. W sobotę (6 lipca) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Przypominam, że Msze święte w niedziele odprawiane są o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00; w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. W soboty w Sianożętach (Msza niedzielna) o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00.

10. Za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego na cele Caritas naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach zaznaczając w tytule cel ofiary.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook. Jest również możliwość oglądania transmisji Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista.

14. W ramach 58 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele odbędą się koncerty 7 lipca (niedziela), 16 lipca (wtorek), 28 lipca (niedziela) oraz 15 sierpnia (czwartek). Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz indywidualni darczyńcy. Wstęp wolny. Dobrowolne ofiary przeznaczymy na strojenie naszych organów. Repertuar jest na plakatach, na banerze w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej i Facebooku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

15. Na stronie telewizji diecezjalnej www.dobremedia.org możemy obejrzeć spektakl muzyczny przygotowany przez diakonię muzyczną naszej parafii „Tyle dobrego” z udziałem naszych przyjaciół ze Złocieńca „Krzyż – nadziei dobrej znak”. Dziękujemy serdecznie Biskupowi Ordynariuszowi Zbigniewowi Zielińskiemu oraz wójtowi gminy Ustronie Morskie panu Grzegorzowi Czachorowskiemu za patronat nad musicalem.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.