OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lipca 2024 r.

„… Bądźmy zawsze radośni a czas minie szybko …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, rozmowa na ten temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem oraz inne ciekawe artykuły.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszach świętych zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego na cele Caritas naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (8 lipca) wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, w czwartek (11 lipca) święto św. Benedykta, opata i patrona Europy; w piątek (12 lipca) wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę (13 lipca) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

6. Przypominam, że Msze święte w niedziele odprawiane są o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00; w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. W soboty w Sianożętach (Msza niedzielna) o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00.

7. Za tydzień, po Mszach świętych, zbiórka do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach zaznaczając w tytule cel ofiary.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook. Jest również możliwość oglądania transmisji Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

10. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista.

11. W ramach 58 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele odbędą się koncerty 7 lipca (niedziela), 16 lipca (wtorek), 28 lipca (niedziela) oraz 15 sierpnia (czwartek). Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz indywidualni darczyńcy. Wstęp wolny. Dobrowolne ofiary przeznaczymy na strojenie naszych organów. Repertuar jest na plakatach, na banerze w kruchcie kościoła, w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej i Facebooku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.