OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

„… Bez cierpliwości nie możemy stać się świętymi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Dzisiaj liturgię Mszy świętej ubogaca strażacka orkiestra dęta „Morka”, którą możemy wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. o tym, że zobowiązania wynikające z chrztu są dla świadomych chrześcijan przywilejami; o siostrach ze zgromadzenia św. Elżbiety właśnie beatyfikowanych, które w obliczu największej próby zostały zamordowane przez sowieckich żołnierzy. Są również inne publikacje – Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

4. W najbliższy wtorek (14 czerwca) o godz. 17.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzieli biskup pomocniczy naszej diecezji Krzysztof Zadarko. W związku z tym proszę o wyrozumiałość i pozostawienie wolnych ławek kandydatom i ich rodzinom. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia odbędzie się wyjątkowo o godz. 16.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we wtorek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, w piątek, 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

6. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji przebiega jak zwykle – ul. Wojska Polskiego, Targowa i Bolesława Chrobrego. Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze będą w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku z wyjątkiem pierwszego ołtarza, który zbudują członkowie Akcji Katolickiej. W Rusowie Msza święta o godz. 14.00 i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam grupy duszpasterskie, młodzież i dorosłych o zaangażowanie i kreatywność. Już dzisiaj serdecznie proszę o zorganizowanie grupy dzieci idących w procesji, szczególnie pierwszokomunijnych i rocznicowych. Każdego dnia, przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców do służenia przy ołtarzu.

11. Za tydzień, w niedzielę, po Mszach świętych będą zbierane przez członków Caritas ofiary do puszek na chleb św. Antoniego dla najuboższych.

12. W zakrystii są do nabycia karty wstępu na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim Amfiteatrze.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.