OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2022 r.

„… Bądźmy zawsze radośni a czas minie szybko…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00 oraz inne ciekawe artykuły. Są również inne publikacje, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii magnesy w cenie 10 zł. Ofiary są przeznaczone na cele parafii. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł. Jest również polsko-niemieckie wydanie albumu z przepięknymi fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę. Natomiast w czwartek o godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (22 lipca) święto św. Marii Magdaleny; w sobotę (23 lipca) święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.

4. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

5. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

6. W Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu od 30 września do 6 października odbywać się będą Warsztaty Pisania Ikon. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. W ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele w letnie wieczory wakacyjne odbędą się koncerty. Organizatorami koncertów są – Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. W dniu wczorajszym odbył się jeden z trzech koncertów. Za tydzień, w niedzielę (24 lipca) o godz. 20.00 odbędzie się następny koncert – na organach zagra Piotr Rojek, a następnie będziemy mogli wysłuchać koncertu Filharmonii Koszalińskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Z boku kościoła jest zamontowany drugi rząd ławek, a także na chórze zainstalowaliśmy nowe ławki, w których może usiąść ok. 90 osób.

9. Dzisiaj, po Mszach świętych zbiórka organizowana przez Caritas naszej parafii do puszek na „chleb św. Antoniego” dla najuboższych.

10. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy po Mszach świętych przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i KUL.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalnie przygotowane materiały. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Zapowiedzi przedślubne 2:
Dawid Zygmunt OBARA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Anna Katarzyna KUCZMERA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Łukasz BUCKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Wioleta Barbara BARTCZAK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.