OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2022 r.

„… Najlepszą radą jest ze wszech miar czynić dobrze i nie oczekiwać nagrody od świata, ale od samego Boga …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności; co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej? oraz wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

2. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Na stolikach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi, które można wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii. Jest również możliwość złożenia wypominek on-line (link na stronach internetowych). Odpust zupełny za jednego zmarłego każdego dnia możemy uzyskać do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (9 listopada) święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek (10 listopada) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek (11 listopada) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i 104 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę i Msza święta w czasie, której modlić się będziemy za ojczyznę; w sobotę (12 listopada) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

5. W najbliższą środę Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszy świętej przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

8. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski udziela wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada 2022 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia

9. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Ostatnio zakupiłem trzy puszki na komunikanty oraz zmieniliśmy w zakrystii rozdzielnię główną prądu.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.