OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019 r.

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Czy katolik może uczestniczyć w wojnie; czy istnieje wojna sprawiedliwa; jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

3. W wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie z organizatorami Pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach 12 – 19 października b.r.. Informacja dla pielgrzymów, którzy zapisywali się w naszej parafii.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (13 września) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę (14 września) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które przenosimy na piątek.

5. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Spowiedź święta zawsze w tygodniu przed każdą Mszą świętą (za wyjątkiem środy wieczór). Uwaga!!! Przypominam, że Msze święte w tygodniu odprawiamy o godz. 17.00 (nie ma Mszy porannych), natomiast w niedzielę Msze święte odprawiane są o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, w Rusowie o godz. 12.15.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8. Odpust parafialny z okazji Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego w piątek 13 września o godz. 17.oo. (zmiana)

9. W sobotę, 14 września w Skrzatuszu czuwanie młodych. Jeśli zebrałaby się grupa do busa, to będzie możliwość wyjazdu. W niedzielę, 15 września, Odpust w Skrzatuszu i wielka uroczystość wyniesienia kościoła do bazyliki, będzie to po Kołobrzeskiej druga bazylika w naszej diecezji.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

13. Zachęcamy do pomocy w posługiwaniu w czasie codziennych Mszach, jeżeli ktoś czuje się na siłach w czytaniu Słowa Bożego czy śpiewaniu psalmu. Zawsze wcześniej można umówić się w zakrystii na tę formę posługi.

14. 17 września w godzinach 12.30 – 13.30 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Osiedlowej 2 będzie można dokonać bezpłatnego komputerowego badania wzroku. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

15. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

16. Zapowiedzi przedślubne 1:
Adam Kazimierz OŁACHTA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Katarzyna ZIELIŃSKA, panna, zamieszkała w Sierpcu.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Oskar Dawid DUBIELA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Kinga KUTNIK, panna, zamieszkała w Tulczynie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.