OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019 r.

„… Patrzcie jak pracuje pszczoła, tak powinniśmy pracować my: wybrać to, co pożyteczne …” – św. Jan Bosko

1. Jutro ostatnia Msza święta roratnia o godz. 17.00, na którą zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.

2. W piątek dzieci z naszej szkoły podstawowej wystawiły w kościele jasełka pod opieką pani katechetki Katarzyny Marchowieckiej. Parafianie będą mieli możliwość obejrzenia jasełek 19 stycznia 2020 r. (niedziela) po Mszy świętej o godz. 17.00.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. Koszt świątecznego wydania 10 zł.

4. Są do nabycia rozprowadzane przez członków naszej parafialnej Caritas duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są w cenie 8 zł, a duże 20 zł. Można też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny – ofiara dobrowolna.

5. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w święta i po świętach, a także zapraszamy do zamawiania Mszy na przyszły rok.

8. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

9. Trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na ten cel.

10. 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. Proszę o zwrócenie uwagi przez parafian, którzy wybierają się na Pasterkę w Rusowie, że Msza święta pasterska będzie tam odprawiona o godz. 22.00. A o 24.00, główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie.

11. W środę, 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia, a w czwartek, 26 grudnia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika, drugi dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. W następnych dniach obchodzić będziemy: piątek (27 grudnia) święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w sobotę (28 grudnia) święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Następna niedziela to święto Świętej Rodziny.

12. Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz Fundacja „Wolne miejsce” zapraszają na WIGILIĘ DLA SAMOTNYCH w Kołobrzegu 24 grudnia o godz. 15.00 w Hali Milenium.

13. Pragnę podziękować stowarzyszeniom i organizacjom za zaproszenia na spotkania wigilijne. Niestety w związku z moją rekonwalescencją nie wszędzie mogłem dotrzeć. Jestem pod ogromnym wrażeniem spotkania z członkami klubu NKS Astra, który obchodzi w tym roku 25 lecie istnienia, a sam klub Astra istnieje już 65 lat. Oprócz dorosłych zrzesza również tak liczną grupę dzieci i młodzieży. Jeszcze rok temu klub ten był bliski rozwiązania, ale dzięki determinacji Trenerów Sławomira Konarskiego i Roberta Żolika oraz Rodziców dzieci i młodzieży przetrwał i prężnie się rozwija. W myśl powiedzenia „W zdrowym ciele, zdrowy duch” razem z rodzicami i opiekunami zgodnie zachęcamy do takiej formy aktywności.

14. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po nowym roku 2 stycznia. Plan kolędy będę podawał na bieżąco podczas ogłoszeń duszpasterskich.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.