OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 19 lipca 2020 r.

„Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy cierpliwość…” – św. Jan Bosko

1. Zgodnie z zapowiedzią gościmy dzisiaj w naszej parafii salezjanina – ks. Krzysztofa Nestoruka pracującego w jednej z moskiewskich parafii. Dzieli się świadectwem z pracy duszpasterskiej, a po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszki na potrzeby parafii, w której pracuje. Za wszystkie ofiary, które złożycie składam w imieniu naszego kaznodziei Bóg zapłać.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o górze Karmel. Na którą można wejść nie tylko fizycznie i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Zapraszam chętnych do zaangażowanie się w grupach duszpasterskich: Akcja Katolicka, Caritas, Róże Różańcowe, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Diakonia Muzyczna, Liturgiczna Służba Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorośli).

4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny: w czwartek, 23 lipca, wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w piątek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła, tego dnia wspominamy również św. Krzysztofa, modlimy się w tym dniu za naszych biskupów pomocniczych – biskupa Krzysztofa Zadarko i biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Św. Krzysztof to patron kierowców – w tym dniu będzie możliwość poświęcenia pojazdów o godz. 9.00 i 19.00.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa w środy o godz. 18.30.

6. W czwartek od godziny 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 otwarta jest kancelaria parafialna.

7. Porządek Mszy świętych w sezonie: w niedzielę, godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Ustroniu Morskim w sobotę Msza święta o godz. 19.00 jest Mszą niedzielną. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. A także na stronie Facebooka.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele bieżące. Dzięki nim w parafii przeprowadzane są remonty. Mamy też w planie wykonanie dwóch konfesjonałów szafowych. Zdjęcia możemy obejrzeć na stronach internetowych naszej parafii i w gablotach.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. W tym roku ma ona zupełnie inny charakter niż zwykle – duchowy. Każdego dnia gromadzić się będziemy na Mszy świętej o godz. 19.00, podczas której będzie wygłaszana konferencja. Można zapisać się do Złotej Grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, otrzymamy wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

12. Strażacka Orkiestra Dęta „Morka” szuka muzyków lub wielbicieli muzyki w swoje szeregi, niezależnie od wieku i umiejętności. Można zgłosić się do zakrystii lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim lub skontaktować się przez Facebooka. W następną niedzielę będziemy mogli podziwiać ich grę na Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

13. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na kształcenie w diecezji oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty 20 zł.

15. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam w naszej parafii również gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.