OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in. dodatek: Nowennę do świętego Józefa; przeczytamy również o nowennach – czym są i dlaczego stały się tak popularne. W zakrystii możemy również nabyć wydanie „Gościa Extra”, poświęconego w całości św. Józefowi – w cenie 9 zł. Polecam również inne czasopisma katolickie takie jak Mały Gość, Miłujcie się i Osservatore Romano.

2. Bóg zapłać za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 w kościele w Ustroniu Morskim a także w Rusowie. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek (12 marca) Drogę Krzyżową poprowadzą członkowie Apostolstwo Dobrej Śmierci i Kręgi Rodzin.

4. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzę by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane. A szczególnie życzę odczuwania orędownictwa patronki wszystkich kobiet – Najświętszej Maryi Panny.

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

6. W drugi czwartek miesiąca, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza święta wotywna o Duchu Świętym. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

7. W soboty o godz. 17.00 Msza święta „De Angelis”, z przepięknym śpiewem części stałych po łacinie (chorał gregoriański).

8. Są rozprowadzane przez Caritas małe paschaliki, w cenie 5 zł, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych. Są również na stoliku przy bocznym wyjściu skarbonki wielkopostne na jałmużnę – ofiarę dla seniora, którą można złożyć podczas rekolekcji lub w Wielkim Tygodniu.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci, młodzież i rodziny.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne Msze podczas świąt Wielkanocnych.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zachęcam do wstąpienia w szeregi ministrantów a także do diakonii muzycznej. Zapraszam również nowe osoby do Róż Różańcowych i innych wspólnot działających w naszej parafii.

12. Obecnie można oglądać w dobrej jakości obrazu i dźwięku relacje z Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku. Później będą to relacje na wyznaczonych Mszach i nabożeństwach. Szczególnie ma to służyć osobom starszym, chorym i nie mogącym ze względów obiektywnych na uczestniczenie bezpośrednie. Zapraszam.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Do skarbon możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

14. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 21 do 24 marca (V niedziela Wielkiego Postu), które poprowadzi ks. Antoni TOFIL pracujący w Drawsku Pomorskim.

15. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza do bazyliki kołobrzeskiej, na trzy spotkania z cyklu Triduum Wielkopostne – „Pozwól Odnaleźć się Miłości” w dniach 10, 11 i 12 marca. Spotkania rozpoczynające się Mszą Świętą o godzinie 19.00 poprowadzi ksiądz Rafał Jarosiewicz wraz z ekipą świeckich ewangelizatorów.

16. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostosowują się do wymogów epidemicznych zachowując odpowiednie odległości oraz zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw oraz przyjmując Komunię świętą według ustalonego porządku. W naszym kościele systematycznie, każdego, dnia przeprowadzana jest dezynfekcja poręczy i ławek.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

18. Zapowiedzi przedślubne 2:
Tomasz ILCZUK, stanu wolnego, zamieszkały w Gdańsku
i Aleksandra MRÓZ, stanu wolnego, zamieszkała w Gdańsku.

Łukasz GOIŃSKI, stanu wolnego, zamieszkały w Holandii
i Małgorzata WITKOWSKA, stanu wolnego, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Bohdan BURLAKA, cywilnie związany, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Martyna BURLAKA z domu ZIARNIK, cywilnie związana, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.