OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła 11 listopada 2018 r.

„…Bóg i Honor i Ojczyzna – trzy słowa, trzy symbole- najcenniejsza synteza idei patriotyzmu polskiego…”

1. Dzisiaj, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Serdecznie dziękuję władzom samorządowym, Szkole Podstawowej w Ustroniu Morskim oraz orkiestrze strażackiej za upiększenie tej uroczystej Eucharystii z okazji tej uroczystości państwowej.

2. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: Dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów; dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje? Jest również miesięcznik „Arka”.

3. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

5. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

6. W parafiach naszego dekanatu Kołobrzeg organizowana jest zbiórka żywności (ryż, makaron, konserwy), chemii gospodarczej (proszki do prania, środki czystości) oraz przyborów szkolnych dla Polaków w rejonie solecznickim na Litwie. Dary można przynosić do zakrystii do 19 listopada. Serdecznie dziękuję indywidualnym darczyńcom, a także Caritas parafialnej.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. Zapraszam tego dnia po Mszy świętej na spotkanie Akcji Katolickiej.

9. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (12 listopada) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, we wtorek (13 listopada) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę (17 listopada) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

12. Zapraszam dzieci, które chcą śpiewać w scholii we wtorek bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.oo, czyli ok, 17.30. Natomiast młodzież, która chciałaby się zaangażować w działalność diakonii muzycznej w sobotę o godz. 12.oo.

13. Dziękuję serdecznie naszej pani katechetce Katarzynie Marchowieckiej za stworzenie grupy Szkolnego Koła Caritas, a także za wykonanie pięknej dekoracji z okazji Święta Niepodległości.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.