OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła 3 listopada 2019 r.

„… Módl się do swojego Anioła Stróża, by przyszedł cię pocieszyć i towarzyszył ci w chwili śmierci …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. Uroczystość Wszystkich Świętych to nie „święto zmarłych”, ale dzień, w którym Kościół przypomina wszystkim wiernym o ich powołaniu do świętości i wiele innych ciekawych artykułów. Przypominam, że koszt Gościa Niedzielnego wzrósł do 6 zł. Jest jeszcze do nabycia Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

2. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych od soboty włącznie (w dni powszednie o godz. 16.3o). W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.15. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Przypominam, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, każdego dnia za jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłego oraz przyjęcie Komunii świętej.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (4 listopada) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa; w sobotę (9 listopada) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

5. W przyszłą niedzielę (10 listopada) obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. W czwartek od godz. 14.00 Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

12. Przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z kartkami wypominkowymi, które możemy wypełnić i wrzucić na tacę w niedzielę lub w tygodniu przynieść do zakrystii.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.